x

O mnie

Kim jestem?

Cześć, nazywam się Paweł. Jestem byłym sportowcem, pasjonuje się sportem, uwielbiam aktywność fizyczną praktycznie w każdej formie oraz promuję zdrowy tryb życia i odżywiania. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i z wykształcenia jestem trenerem przygotowania motorycznego, jednak to ogromna chęć do uprawiania sportu powoduje, że od 18 lat regularnie trenuję.

Doświadczenie

Od momentu kiedy zacząłem pływać po dziś dzień zgłębiałem rodzaje wysiłku fizycznego i różne metody trenowania, po prostu ciekawi mnie to co się dzieję w danym momencie kiedy trenuję, aby trening był bardziej zoptymalizowany. Przez różnorodność uprawianych dyscyplin sportowych miałem okazję trenować uczyłem się jak trenować siłę, szybkość, wytrzymałość czy mobilność.

Solidną podstawę o funkcjonowaniu organizmu, co się z nim dzieję w trakcie i po wysiłku zdobyłem na studiach. . Posiadam kilkuletnie doświadczenie jako trener personalny, pracując z klientem indywidualnym oraz grupą. Wiedzę zdobyłem też na wielu kursach m.in. z Borisem Scheiko, Patrickiem Meinartem czy Dimitrem Klokovem.

Doświadczenie które zdobyłem przez ten czas, liczba godzin spędzonych na treningach, odbyte szkolenia, wymiana poglądów ze sportowcami i innymi trenerami kształtują moje podejście do sportu zawodowego i amatorskiego. Ciągle staram się znaleźć coś nowego, aby zaskoczyć siebie i was.

Jak to się zaczęło?

Chęć aktywnego trybu życia zaszczepił u mnie ojciec, ponoć podglądałem go jak trenuje, natomiast od młodego chłopaka sport przychodził mi naturalnie. W wieku 6 lat sam chodziłem na stadion i biegałem ‘kółka’. Od 8 roku życia przez kolejne 2.5 roku trenowałem pływanie, później przez 7 lat grałem w tenisa ziemnego, przez niecały rok trenowałem kickboxing, aby przez kolejne 2 lata trenować brazylijskie jiu-jitsu przeplatane treningami mma i judo. Przez ponad 11 lat trenowałem praktycznie 5 lub więcej razy w tygodniu. W trakcie uprawiania każdego z tych sportów chodziłem na treningi ogólnorozwojowe, które miały poprawić moje wyniki w docelowej dyscyplinie

Dlaczego założyłem bloga?

Uważam, że trening na siłowni to genialna forma poprawy sylwetki oraz odpoczynku psychicznego. Natomiast wiem, że wielu ludzi tak mocno skupia się na jednej dziedzinie sportu, że upośledzają swoje zdolności motoryczne koncentrując się na tej jednej wybranej, w szczególności w sportach siłowych. Dochodzi wtedy do wielu kontuzji oraz ogólnego zniechęcenia do aktywności fizycznej. Nuda oraz monotonia zabija cały fun! Moim celem jest pokazać wam szerokie możliwości jakie możecie czerpać z różnych dyscyplin sportowych w swoim treningu.

Moja filozofia?

Podkreślię to jeszcze raz, nie lubię zamykać się w jednej dziedzinie sportu czy też w jednym systemie treningowym. Biorę z każdej aktywności fizycznej coś dla siebie, poznaje jak działa, jakie korzyści mi przynosi, jak mogę ją udoskonalić i przekładam to na poprawę mojej sprawności sportowej. Jestem zwolennikiem różnorodności pod względem treningowym oraz pod względem żywieniowym. Trenując pamiętam, aby budować formę na lata a nie na lato.

Masz pytanie dotyczące oferty lub potrzebujesz porady w sprawie treningu ?